Database Completion Status

1974 in the database


Competition 2004 - 2005 2005 - 2006 2006 - 2007 2007 - 2008 2008 - 2009 2009 - 2010 2010 - 2011 2011 - 2012 2012 - 2013 2013 - 2014 2014 - 2015 2015 - 2016 2016 - 2017 2017 - 2018
ACT Championships
AKR Skate Challenge
AVAS Cup
Aberdeen Open
Aby Trophy
Advanced Novice and Junior Championships
Advent Trophy
Akademijas Ledus Halles Cup
Alpenpokal
Alta Elite Cup
Ann Beukers Trophy
Antarctica Cup
Asian Junior Figure Skating Challenge
Asian Trophy
Atlanta Open
Australian Championships
Austrian Championships
Austrian Junior Championships
Austrlian Championships
Autumn Classic International
Autumn Trophy
Ayr Open
BFISC Championships
Baltic Cup
Basingstoke Open
Baskent Kupasi
Bavarian Open
Beker Van Het Meetjesland
Beker Van Leuven
Beker Van Liedekerke
Beker van Heist
Belarusian Figure Skating Championships
Belarusian Junior Figure Skating Championships
Belgian Championships
Big Bear
Blackpool Ice Skating Festival
Boston Open
Bracknell Open
Bradford Open
British Championships
British Solo Ice Dance Championships
Burvigas Slidas
CCIA Competition
Cactus Classic
Campionat de Catalunya Open
Canadian Championships
Cape Inter Provincial Championships
Carlsport Trophy
Central Carolina Classic
Central Gauteng Provincials
Central Pacific Regional Championships
Challenge Cup
Championnats de Section A
Championnats de Section B
Championnats de la Sous Section Quebec
Champlain Valley Open
Charter Oak Open
Cherry Blossom Invitational
Chesapeake Open
Chinese Taipei Championships
Christmas Stars
Chu Shikoku Kyushu Regional
Chubu Regional
City of Light
Colonial Open
Copa Federacion
Copenhagen Ice Dance Cup
Coppa Europa
Coppa Italia
Coupe de Nice
Coupe du Printemps
Coventry Open
Cranberry Open
Croatian Championships
Crosslands Bowl
Crosslands Rosebowl
Crosslands Trophy
Crystal Skate
Crystal Skate PreNovice
Cup of China
Cup of Russia
Cup of Tyrol
Cupa Corona
Cupa Poiana Brasov
Cyprus Championships
Danish Championships
Denkova Staviski Cup
Denkova Staviski Cup (Challenger Series)
Deutschland Pokal
Dogwood Open
Dragon Trophy
Dreitannen Cup
Drzavno Prvenstvo
Dubai Golden Cup
Dundee Open
Dutch Championships
Eastern Great Lakes Regional Championships
Eastern Hungary Cup
Eastern Sectional Championships
Edu Sport Trophy
Egna Spring Trophy
Elektrenai Open
Elite Trophy
Elitserien Finals
Elitserien Premiere
Estonian Championships
Estonian Youth Championships
Eulach Cup
European Championships
European Youth Olympic Festival
Eve Cup
FBMA Trophy
Feldkirch Trophy
Finale KNSB Cup
Finlandia Cup
Finlandia Trophy
Finnish Championships
Finnish Championships Qualifying 1
Finnish Championships Qualifying 2
Flemish Championships
Florida Open
Florida State Games
Flyver Cup
Four Continents Championships
Four Nationals Championships
French Championships
French Junior Championships
Friendship Cup
Friendship Cup (Cubs)
GLISS Open
Gardena Spring Trophy
Gauteng Inter Provincial Championships
Gauteng North Provincials
German Championships
German Junior Championships
Germany Cup
Glacier Falls
Gliss Open
Golden Bear
Golden Spin
Golden West Championships
Grand Prix Bratislava
Grand Prix Final
Grand Prix SNP
Greek Championships
Gudrun Lindmarks Trophy
Haabersti Cup
Hamar Trophy
Hamburger Michel
Heiko Fischer Cup
Hellmut Seibt Memorial
Hellmut Seibt Memorial Interclub
Helsinki Trophy
Hills Spring Trophy
Hollins Trophy
Hong Kong Championships
Hope Cup
Host Cup
IFSC Autumn Challenge
IFSC Championships
IFSC Crystal Challenge
IJS Bradford
IJS Deeside
IJS Guildford
IJS Hull Open
IJS Lee Valley
IJS Murrayfield Open
IJS Sheffield
IJS Skate Southern
IJS Slough Open
IJS Telford
ISSA Open
Ice Challenge
Ice Prince and Princess
Ice Star
Ice Star Cup
Ice Star Interclub
Ice Talent Trophy
Indonesia Championships
Indy Challenge
InterClub Tallinn Trophy
Interclub Heist op den Berg
Istanbul Cup
Italian Championships
Italian Juvenile to Advanced Novice Championships
Japan Championships
Japan Eastern Section
Japan Junior Championships
Japan Novice Championships
Japan Open
Japan Western Section
Jegmadar Easter Cup
Jegvirag Cup
Jelgava Cup
Jeux du Quebec
John Smith Memorial
Junior Grand Prix AND
Junior Grand Prix AUS
Junior Grand Prix AUT
Junior Grand Prix BLR
Junior Grand Prix BUL
Junior Grand Prix CAN
Junior Grand Prix CRO
Junior Grand Prix CZE
Junior Grand Prix ESP
Junior Grand Prix EST
Junior Grand Prix FRA
Junior Grand Prix Final
Junior Grand Prix GBR
Junior Grand Prix GER
Junior Grand Prix HUN
Junior Grand Prix ITA
Junior Grand Prix JPN
Junior Grand Prix LAT
Junior Grand Prix MEX
Junior Grand Prix NED
Junior Grand Prix NOR
Junior Grand Prix POL
Junior Grand Prix ROM
Junior Grand Prix ROU
Junior Grand Prix RSA
Junior Grand Prix RUS
Junior Grand Prix SCG
Junior Grand Prix SLO
Junior Grand Prix SVK
Junior Grand Prix TPE
Junior Grand Prix TUR
Junior Grand Prix UKR
Junior Grand Prix USA
Jurmala Open
Kabo Cup
Kanto Regional
Karl Schaefer Memorial
Katrina Cup
Kaunas Ice Autumn Cup
Kaunas Ice Christmas Cup
Kaunas Ice Spring Cup
Kaunas Ice Winter Cup
Kempen Trophy
Kinki Regional
Kretsmesterskap AOSK
Kwa Zulu Natal Inter Provincial Championships
Kwa Zulu Natal Provincials
Kyle Open
LCCFSS Triple Challenge
LKF Trophy
Labor Day Invitational
Lake Bled Ice Challenge
Landvetter Elite Cup
Lara Deric Memorial
Lars G Pokal
Latvian Championships
Lccisc Club Championships
Leo Scheu Memorial
Lerum Cup
Liberty Open
Limant Cup
Linne Cup
Lombardia Trophy
Los Angeles Open
Lounakeskus Trophy
Lulea Cup
Lund Trophy
MJS Trophy
Macquarie Club Championships
Magic Cup
Magic Skates
Magnum Open
Magyar Kupa
Malaysia Championships
Mary Groombridge Friendship Trophy
Master's de Patinage
May Day Open
Medal Winners Open
Mentor Cup
Merano Cup
Miami Open
Middle Atlantic Championships
Midwestern Sectional Championships
Mini Europa
Miniemen Cup
Mladost Trophy
Molndals Cup
Mont Blanc Trophy
Moran Memorial Championships
Mordovian Ornament
NEICC Competition
NHK Trophy
NRW Trophy
NRW Trophy (Dance)
NSW State Championships
Nancy Archie Meyer Open
Narcisa Cup
Narva Cup
Narva Spring
Nasjonalt stevne i AKK
National Federation Challenge
Nationwide Youth Championships
Nebelhorn Trophy
Nestle Kangus Cup
Nestle Torun Cup
New Autumn Star
New England Regional Championships
New Years Cup
New Zealand Championships
New Zealand Winter Games
Nordics
North American Challenge Skate (Pittsburgh)
North Atlantic Regional Championships
North Shore Open
North Star Open
Northwest Pacific Regional Championships
Norwegian Championships
OSK Interskate
OZO Winter Cup
Ocean State Open
Ochota Cup
Olafa Kauss
Olafa Ozolnieku Kauss
Olympic Games
Olympic Hopes
Ondrej Nepela Memorial
Open Dutch Championship
Open Ice Mall Cup
Open d'Andorra
Orange Blossom Open
Oxford Open
Ozolnieku Zelta Rudens Kauss
Pacific Coast Sectional Championships
Pavel Roman Memorial
Peach Open
Penrith Ice Palace Trophy
Penrith and Northwest Club Championships
Philadelphia Summer Championships
Philadelphia Summer International
Pirouette Skating
Polish Junior Championships
Polish Novice Championships
Potomac Open
Prima Vera
Providence Open
Prvenstvo Srbije
Queensland Championships
Queensland Competition
Red, White & Blue Ice
Reval Skate Open
Reykjavik International Games
Ringhoffer Cup
Rinx Summer Open
Rivierencup
Romanian National Junior Championships
Rooster Cup
Rostelecom Crystal Skate
Rostelecom Cup
Ruhr Cup
Russian Championships
Russian Junior Championships
SEA Figure Skating Challenge
SFSC Club Championships
SKF Trophy
Saint Helena Trophy
Santa Claus Cup
Santa Claus Cup (Non ISU)
Sarajevo Open
Scottish Cup
Selection Match KNSB Cup A
Selection Match KNSB Cup B
Selection Match KNSB Cup C
Selection Match ONK
Singapore Championships
Sjaellands Cup
Sjaellands Mesterskab
Skate America
Skate Ayrshire
Skate Canada
Skate Canada Challenge
Skate Celje
Skate Celje (Non ISU)
Skate Challenge
Skate Copenhagen
Skate Down Under
Skate Helena
Skate Malmo
Skate San Francisco
Skate Southern Club International
Skate St. Moritz
Skate Wilmington
Skopje on Ice
Slidotprieka Kauss
Slovenia Open
Smithfield Open
Sofia Trophy
Solna Challenge Cup
Sound Cup
South African Championships
South Atlantic Regional Championships
South East Asia Trophy
South Florida Challenge
Southern CA Inter Club Championships
Southern California Interclub Invitational
Southern Connecticut Open
Southern Regional Championships
Southwest Florida Fall Classic
Southwest Pacific Regional Championships
Southwestern Regional Championships
Souvenir Georges Ethier
Spanish Championships
Spanish Children Championships
Spirou Cup
Sportland Trophy
Sportland Trophy (ISU)
Sportland Trophy (Non ISU)
Spring Competition
Spring Cup
Starlet Final
Starlet I
Starlet II
Starlet III
Stockholm Trophy
Stromstad Trophy
Styrian Championships
Styrian Open Championships
Summer Challenge
Summer Chiller
Summer Cup
Sundsvall Cup
Super Series Autumn Leaves
Super Series BC YK Section Championships
Super Series BC YT Section Championships
Super Series SummerSkate
Super Series Vancouver Island
Super Series Victoria Day
Swedish Championships
Swiss Championships
Swiss Championships Juniors and Seniors B
Taipei Open
Tallink Hotels Cup
Tallinn Trophy
Tallinn Trophy (Challenger Series)
Tallinn Trophy (Interclub)
Tallinn Trophy (International)
Tartu Cup
Thailand Championships
Thailand National Youth Games
Three Nationals Championships
Tikkurila Trophy
Tirnavia Ice Cup
Tivoli Cup
Tohoku Hokkaido Regional
Tokyo Regional
Towne Family Trophy
Trento Cup
Triglav Trophy
Trofej Beograda
Trofeo Fiemme on Ice
Trophee Eric Bompard
Trophee Lalique
Trophee Romand
Trophy Cup
Trophy Night
Trophy of Lyon
Tukums Cup
Turkish Championships
US Challenge Skate
US Collegiate Championships
US Figure Skating Championships
US International Classic
US Junior Championships
Uddevalla Trophy
Ukrainian Championships
Umea Trophy
Upper Great Lakes Regional Championships
Valmieras Kauss
Ventspils Perle
Volvo Open Cup
Volvo Open Cup Interclub
Warsaw Cup
Welsh Open Championships
Western Province Provincials
Winter Hope
Winter Universiade
Wintersun
World Championships
World Development Trophy
World Development Trophy (Philippines)
World Junior Championships
World Team Trophy
Youth Olympic Games
Zuri Leu Cup